خریدار سنگ گچ مرغوب و سفید سمنان

شما می توانید از طریق این سایت معتبر اینترنتی خریدار قالب لوله سیمانی مرغوب سمنان با قیمت مناسب باشید.
گچ یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت استفاده از آن توسط بشر، به بیش از پنج قرن پیش برمی گردد. اولین کاربرد آن به عنوان مصالح ساختمانی، منسوب به مصریان و جهت پوشاندن دیواره مقبره های پادشاهان بوده است.
پیش از آن نیز بشر از سنگ گچ جهت تهیه ابزار و وسایل زینتی استفاده می کرد. وجود کلسیم در ساختار شیمیایی سنگ گچ، آن را در گروه مصالح کلسیم دار قرار داده است.

این کانی تقریبا در تمام نقاط جهان به جز مناطقی که منشا آتشفشانی دارند، یافت می شود.
البته خلوص آن در مناطق مختلف، متفاوت بوده و بر اساس رنگ آن نیز می توان تا حدودی پی به عیار آن برد، اما خلوص دقیق آن با آزمایش های دقیق شیمیایی مشخص می شود. سنگ گچ در خلوص صد در صد، بی رنگ و شفاف است، اما به دلیل میل ترکیبی شدید، به صورت خالص یافت نمی شود.

سنگ ساختمانی کرج در خلوص بالا، به رنگ سفید بوده اما در ترکیب با آهک، خاک رس، کربن و اکسیدهای آهن به رنگ های متنوعی دیده می شود.
وجود آب شیمیایی در ساختار این سنگ، آن را تبدیل به ژیپس یا سولفات کلسیم آبدار می کند که از آن در گچ پزی استفاده شده و گچ خام تولید می کند.

در کارخانه های سیمان سازی، از سنگ گچ با خلوص پایین تر، جهت افزایش گیرایی پودر سیمان استفاده می گردد.
کارشناسان ما می توانند اطلاعات کامل تری در خصوص این کانی در اختیار شما گذاشته و در صورت نیاز، آنالیز و نمونه سنگ گچ را برای شما ارسال کنند.